Rad s mladima u ruralnim područjima pod povećalom!

Započela provedba projekta Under the Loupe: Rural Youth Work!

· Youth Work,Erasmus plus,Rad s mladima

O projektu

Naziv projekta: Under the Loupe: Rural Youth Work!
Nositelj: Nacionalna asocijacija praktičara/ki omladinskog rada (NAPOR)
Partneri: Udruga Prizma, Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Institut društvenih nauka, Idrija 2020.
Vrijednost: 71.460,00 €
Sufinancira: Europska unija kroz Erasmus+ program
Trajanje: 01.02.2020. - 30.04.2021. godine
Ciljevi:
- Osigurati socijalnu uključenost mladih iz ruralnih sredina stvaranjem preduvjeta za njihovo aktivno sudjelovanje u životu zajednice kroz jačanje kapaciteta osoba koje rade s mladima i podizanjem svijesti kod donositelja odluka, poduprto relevantnim razvojem politika.
- Uspostaviti međusektorsku suradnju između istraživačke zajednice i osoba koje rade s mladima kako bi se identificirale potrebe mladih u ruralnim područjima te uvela i potaknula praksa zasnovana na dokazima.
- Povećati vidljivost i prepoznavanje potencijala osoba koje rade s mladima kako bi se odgovorilo na potrebe mladih iz ruralnih sredina na lokalnoj, regionalnoj, nacionalnoj razini i razini Europske unije.
- Povećati kvalitetu programa za mlade iz ruralnih sredina predstavljanjem inovativnih i nadahnjujućih lokalnih praksi na razini Europske unije.

Projektne aktivnosti

Transnacionalni sastanci.
Istraživanje u Srbiji i Hrvatskoj (analiza potreba mladih u ruralnim područjima i osoba koje rade s mladima).
Brošura o 20 inovativnih i nadahnjujućih praksi rada s mladima u ruralnim mladima u EU i izvan zemalja EU.
Kampanja za podizanje svijesti javnosti „Let's Go Rural!“.
Studijska posjeta u Sloveniju.
Preporuke donosiocima odluka za poboljšanje statusa rada s mladima u ruralnim sredinama.

NAPOR, Institu društvenih nauka, Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Idrija 2020, Udruga Prizma

Projekt pod nazivom Under the Loupe: Rural Youth Work! sufinanciran je sredstvima programa Europske unije Erasmus+. Ova komunikacija odražava isključivo stajalište autora i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.