• Free mind and European values: Uprooting radicalisation and violent extremism through youth work

Nositelj: Udruga Prizma

Partneri: Champions Factory, Eesti People to People,

Brno For You, Las Ninas del Tul, Mitra France, Mine Vaganti, Actions for Change

Vrijeme provedbe: 01.08.2018. - 31.12.2018.

Ukupna vrijednost: 156.725,00 HRK

Sufinancira: Erasmus+, Agencija za mobilnost i programe EU

Ciljevi

• Podignuti svijest osoba koje rade s mladima o njihovoj ulozi u prevenciji radikalizacije i nasilnog ekstremizma među mladima pružajući im teorijski okvir i praktične alate za dopiranje do ranjivih skupina u njihovim zajednicama, kao što su izbjeglice, tražitelji azila i migranti.
    • Promicati zajedničke vrijednosti Europske unije kao što su sloboda, demokracija, ljudsko dostojanstvo i poštovanje, čime se potiče kultura dijaloga, međusobnog razumijevanja i društvene kohezije.
    Deradicalisation of Youth

Neformalni pristup sprječavanju radikalizacije i nasilnog ekstremizma među mladima. Sadržaj uključuje uvide u fenomene radikalizacije i nasilnog ekstremizma među mladima. Posebna se pozornost posvećuje podržavanju europskih vrijednosti i korištenju neformalnih metoda u sprječavanju radikalizacije kroz rad s mladima.