• broken image

Mi smo zajednica kreativaca povezanih zajedničkim snovima o novom svijetu u čijim su temeljima mir, nadahnuće i kreativnost. Vjerujemo kako je individualni razvoj kreativnosti prvi korak u ostvarenju punog osobnog potencijala. Umjetnost, znanost i moral susreću se u središtu ljudske svijesti i vode njenu evoluciju, stoga smo posvećeni poticanju cjelovitog pristupa životu. Stvaramo mogućnosti, aktivno sudjelujemo u donošenju promjena, podržavamo inovacije te potičemo dijalog različitih mišljenja. Istražujući tradiciju njegujemo baštinu, a otkrivajući nove načine izražavanja doprinosimo pozitivnim osobnim i društvenim promjenama.

Što radimo?

Razvijamo rad s mladima u ruralnim područjima

Rad s mladima

Potičemo volontiranje, samoorganizaciju i kvalitetno provođenje slobodnog vremena mladih kroz pružanje osnovnih prostornih i materijalnih uvjeta za mlade. Provodimo edukacije za osobe koje rade s mladima u području međureligijskog i interkulturnog dijaloga, medijske i digitalne pismenosti te prevencije radikalizacije mladih.

Zagovaramo kvalitetne politike za mlade

Politike za mlade

Aktivno doprinosimo uključivanju mladih, posebice onih iz ruralnih sredina, u demokratske procese donošenja odluka koje se tiču mladih. Sudjelujemo u izradi javnih politika za mlade temeljeći svoje zagovaranje na relevantnim dokazima. Surađujemo sa institutima za istraživanje, jedinicama lokalne i regionalne samouprave i donosiocima odluka na stvaranju boljih prilika za mlade u Zadarskoj županiji.

Dajemo kreativni impuls razvoju ruralnih zajednica

Društveno poduzetništvo

Provodimo poduzetničke aktivnosti kroz obavljanje društveno odgovorne gospodarske djelatnosti i potičemo samoodrživi razvoj ruralnih zajednica koji se temelji na lokalnim resursima, prirodnoj i kulturnoj baštini. Razvijamo društveno odgovoran poduzetnički duh kod mladih provodeći info kampanje, održavajući predavanja i radionice iz područja zelenog i društvenog poduzetništva.

Generiramo kreativnu energiju

Kultura i umjetnost

Potičemo razvoj nezavisne kulturne scene u području vizualne i glazbene umjetnosti kroz međusektorsku suradnju i generiramo kreativnu energiju u ruralnim sredinama razvijajući i provodeći programe u području kulture i umjetnosti. Okupljamo kreativne osobe i osiguravamo uvjete za ostvarivanje razvoja ljudskih potencijala i kreativnosti.

• Tim

Silvestar Petrov

Predsjednik

Karlo Brunović