• Seeing Through Shadows: Fostering Critical Approach to Media Content

Nositelj: Udruga Prizma

Partneri: Actions for Change, Brno for You, Champions Factory, Eesti People to People, Humana People to People Latvia, Mine Vaganti, Teatro Metaphora, Youth Company

Vrijeme provedbe: 01.01.2018. - 31.05.2018.

Ukupna vrijednost: 116.158,00 HRK

Sufinancira: Erasmus+, Agencija za mobilnost i programe EU

Ciljevi

• Opremiti osobe koje rade s mladima znanjem, vještinama i metodama potrebnim za promicanje medijske pismenosti i kritičkog mišljenja među mladima.
    • Razviti vještine kritičkog razmišljanja osoba koje rade s mladima kako bi razumjeli način na koji medijske poruke oblikuju našu kulturu i društvo te kako bi prepoznali pristranosti, spinove, dezinformacije i laži u medijima.
    • Osposobiti koje rade s mladima za stvaranje i distribuciju vlastitih medijskih poruka kroz iskustveno učenje korištenjem besplatnih digitalnih platformi.
    Inside Media Content

Vodič za poticanje kritičkog pristupa i kreiranja kvalitetnog medijskog sadržaja za mlade.
    Inside Media Content Preparatory Brochure

Bošura sadrži uvod u koncepte medijske pismenosti i kritičkog mišljenja kako bi se sudionicima projektnih aktivnosti omogućilo lakše praćenje programa.

Preuzmi