• Under the Loupe: Rural Youth Work!

Nositelj: NAPOR

Partneri: Udruga Prizma, Institut društvenih nauka,  Idrija 2020, Institut društvenih znanosti Ivo Pilar

Vrijeme provedbe: 01.02.2020. - 01.07.2021.

Udio u ukupnoj vrijednosti: 96.251,26 HRK

Sufinancira: Erasmus+, Fondacija Tempus

Ciljevi

• Osigurati društvenu uključenost mladih iz ruralnih sredina stvaranjem preduvjeta za njihovo aktivno sudjelovanje u zajednici, povećanjem kapaciteta osoba koje rade s mladima i podizanjem razine svijesti donosioca odluka o potrebama mladih iz ruralnih sredina.
    • Uspostaviti međusektorsku suradnju između istraživačke zajednice i osoba koje rade s mladima kako bi identificirali potrebe mladih iz ruralnih sredina i poticali prakse temeljene na dokazima.
    • Povećati kvalitetu rada s mladima u ruralnim područjima uvođenjem inovativnih i inspirativnih praksi.
    Korak prema bolje radu s mladima iz ruralnih područja

Korak prema boljem radu s mladima iz ruralnih područja

Brošura o primjerima dobre prakse u radu sa mladima iz ruralnih područja.
    Početnica za razvoj programa za rad s mladima iz ruralnih podrucja

Vodič sa preporukama za rad s mladima u ruralnim područjima i preporukama za donositelje odluka rezultat je provedenih konzultacija s mladima i okruglog stola.
    Kampanja Let's go Rural
    Let's go Rural!

Interaktivna brošura sa mnoštvom sadržaja koji će vas približiti životu mladih u ruralnim područjima i njihovim potrebama.

Organizacije mladih i za mlade u Republici Hrvatskoj.
    Studija slučaja prikazuje položaj organizacija mladih i za mlade u hrvatskim ruralnim područjima s posebnim naglaskom na ruralna područja Ličko-senjske i Zadarske županije.