• ZD-154-ML

Cjelogodišnji koncertni program Urbofon Live

Nositelj: Udruga Prizma

Partneri: Udruga mladih Ahimsa, Grad Zadar, Udruga Cinaz, Udruga Trećeprostor

Vrijeme provedbe: 01.06.2024. - 30.09.2025.

Ukupna vrijednost: 47.206,00 EUR

Sufinancira: Europska unija

Ciljevi

• Aktivno uključivanje mladih s područja Grada Zadra u dijalog s donositeljima odluka, procese donošenja i praćenja politika koje se tiču mladih kroz inovativne i "youth-friendly" načine participacije mladih.
    • Razviti Program za mlade Grada Zadra uključivanjem mladih i svih relevantnih dionika u proces izrade programa.
    • Istražiti potrebe i želje mladih s područja Grada Zadra kroz anketne upitnike, fokus grupe, tematske i kreativne radionice.
    • Razviti i povećati kompetencije mladih u području zagovaranja, informirati ih o mogućnostima i prilikama za sudjelovanje u razvoju javnih politika koji se tiču mladih, i motivirati ih za aktivno sudjelovanje u društvenim i demokratskim procesima zajednice.

Ciljna skupina

Početna konferencija

Seminar: Aktivno građanstvo

Spikaonica: Glas tinejdžera

Aktivistička oluja mozgova

Studijski posjet: Primjeri dobre prakse

Ljubav bez straha: Prevencija nasilja u vezama

Prostori, aktivnosti i usluge za mlade

Analiziram dok improviziram

Put do znanja i aktivnog sudjelovanja

Mladi u kadru

Živi plakati

Mentalna enciklopedija

Postani gradski vijećnik!

KvArtaonica

Mladi odlučuju: Prioriteti i akcijski plan

Završna konferencija

Mladi u koji žive ili borave u Zadru (učenici, studenti, zaposlene i nezaposlene mlade osobe u dobi od 13 do 30 godina starosti).