Započela je izgradnja kreativnog okruženja za učenje za zaštitu prirode

Otkrij što planiramo raditi u Hrvatskoj i Portugalu i inspiriraj se!

Kreativnost je mentalni proces koji uključuje stvaranje novih ideja, pojmova, novih gledišta i perspektiva ili novih poveznica između postojećih ideja ili pojmova, drukčijeg kombiniranja i spajanja postojećeg, možda naizgled nespojivog. Upravo zbog smatramo da je umjetnost i kreativnost ključan alat za rad s mladima na temama održivog razvoja i zaštite okoliša, te način na koji mladi mogu pristupili problemu zagađenja okoliša i prekomjernog iskorištavanja prirodnih resursa sa što više aspekata i različitih perspektiva.

Provedbom projekta želimo ojačati vlastite kapacitete za kvalitetniji rad s mladima u području kulture, umjetnosti, art terapije, zaštite okoliša i održivog razvoja i doprinijeti kvaliteti i inovativnosti rada s mladima u navedenim područjima.

Ciljevi

• Ojačati kapacitete partnerskih organizacija za rad s mladima u području kulture, umjetnosti, održivog razvoja i zaštiti prirode koristeći interdisciplinarni pristup, art terapiju i neformalne metode obrazovanja.
  • Povećati osjećaj inicijative mladih s manje mogućnosti pružajući im priliku i podržavajući ih da implementiraju svoje ideje u umjetnička djela i za dobre ciljeve kroz razmjenu znanja i vještina u području vizualne umjetnosti, zaštite prirode i održivosti.
  • Omogućiti jednake prilike mladima s manje mogućnosti za sudjelovanje u društveno-kulturnom životu zajednice i povećati socijalnu uključenost kroz kontinuirane umjetničke radionice.
  • Doprinijeti razvoju rada s mladima u ruralnim područjima, kvaliteti i inovativnosti, jačanjem kapaciteta partnerskih organizacija u području art terapije, vizualne umjetnosti, održivosti i zaštiti prirode.

• Početna konferencija
  • Praćenje rada
  • Edukacija o art terapiji
  • Umjetničke radionice u Gračacu i Zadru, Hrvatska
  • Umjetničke radionice u Camara de Lobos, Madeira, Portugal
  • Kutija s alatima: Kreativno okruženje za učenje za zaštitu prirode
  • Završna konferencija

Ishodi i rezultati

• Povećano znanje osoblja i kapaciteti partnerskih organizacija u području art terapije i organizaciji i provedbi umjetničkih aktivnosti s i za mlade na teme vezane uz zaštitu prirode i održivost.
  • Razvijena Kutija s alatima: Kreativno okruženje za učenje za zaštitu okoliša.
  • 40 mladih s manje mogućnosti sudjelovalo na umjetničkim radionicama u periodu od 9 mjeseci.
  • Održane 2 izložbe ulične umjetnosti.
  • Šira javnost senzibilizirana o važnosti očuvanja prirode i potaknuta na recikliranje.

Zanima te više informacija o projektu i želiš se uključiti? Javi nam se na info@udrugaprizma.hr

Projekt “Creative Learning Environment for Environmental Protection” je sufinancirala Europska unija kroz Erasmus+ program. Ovaj članak izražava isključivo stajalište njenih autora i Komisija se ne može smatrati odgovornom pri uporabi informacija koje se u njemu nalaze.