• Razor: Promoting Critical Thinking through Youth Work

Nositelj: Udruga Prizma

Partneri: Fedactio, EduEra, Asociación Promesas, Hang-Kép Kulturális Egyesület, Ottovolante Sulcis, Teatro Metaphora, DrOne

Vrijeme provedbe: 01.07.2022. - 31.12.2022.

Ukupna vrijednost: 21.224,00 EUR

Sufinancira: Agencija za mobilnost i programe EU, Erasmus+

Ciljevi

• Povećati kvalitetu rada s mladima partnerskih organizacija u promicanju kritičkog mišljenja.
    • Povećati znanja i vještine osoba koje rade s mladima vezanih uz kritičko mišljenje i teorije zavjere
    • Opremiti osobe koje rade s mladima neformalnim alatima za poticanje kritičkog razmišljanja kroz rad s mladima
    • Razmjena iskustava partnerskih organizacija o tome kako koristiti neformalno obrazovanje u promicanju kritičkog mišljenja kod mladih

Promoting Critical Thinking
    through Youth Work

I prije pandemije Covida-19 živjeli smo u svijetu post-istine. Svjetonazori se sve više oblikuju emocijama i uvjerenjima, dok se činjenice ostavljaju po strani. Logičke zablude i mentalne pristranosti dominiraju osobnim i javnim prostorom, zatrpavajući ga slabom argumentacijom, apeliranjem na emocije i teorijama zavjere. Ovaj otrovni prostor mladima otežava razumijevanje svijeta i pronalaženje svog mjesta u njemu. Osobito su mladi s manje mogućnosti ranjivi u odnosu na teorije zavjere i nasilni ekstremizam koji iz njih može proizaći.
    Kako radnici s mladima i mladi mogu pomoći?