Eksperiment je bio uspješan!

Završila je provedba projekta Ruralni studio za kreativno eksperimentiranje koji je sufinanciran sredstvima Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.

Sa 31. prosincem 2022. godine završila je provedba projekta pod nazivom Ruralni studio za kreativno eksprimentiranje koji je proveden uz financijsku podršku Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.

Osnovne informacije o projektu

  • Nositelj: Udruga Prizma
  • Partneri: Općina Gračac
  • Vrijeme provedbe: 01.01.2022. - 31.12.2022.
  • Ukupna vrijednost: 100.000,00 HRK
  • Sufinancira: Središnji državni ured za demografiju i mlade

Ciljevi

  • Povećati zapošljivost mladih s manje mogućnosti u području kreativnih i kulturnih industrija razvojem kreativnosti, znanja i vještina mladih u području glazbene, vizualne i filmske umjetnosti kroz STEM proces.
  • Omogućiti razvoj inovativnih i kreativnih potencijala, ojačati kompetencije za preuzimanje aktivne uloge u zajednici i osigurati socijalnu i digitalnu uključenost mladih s manje mogućnosti kroz neformalnu edukaciju.
  • Podignuti društvenu i kulturnu aktivnost i razinu kvalitete života mladih s područja Općine Gračac putem kontinuiranih društveno-kulturnih aktivnosti

Tijekom provedbe projekta održane su glazbene i filmske radonice, radionice fotografije i edukacija o savjetima mladih te festival mladih Eksperiment. Djeca i mladi imali su priliku promišljati o kulturnoj i prirodnoj baštini Općine Gračac i na kreativan način ovjekovječiti i predstaviti lokalne resurse koji mogu biti temelj održivog razvoja zajednice.

 

broken image

 

broken image
broken image
broken image

Projekt pod nazivom Ruralni studio za kreativno eksperimentiranje provodi se uz financijsku podršku Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.