Program Centra za mlade ide na građanski sud!

Prijavi se i budi dio građanske porote koja će suditi o ulozi mladih u izradi i provedbi programa u Centru za mlade u Zadru.

Ako si mlada osoba u dobi od 14 do 24 godine ili imaš više od 24 godine (do 65) i aktivan_na si u društvu i želiš biti dio građanske porote koja će suditi o Ulozi mladih u izradi i provedbi programa u Centru za mlade, prijavi se i postani porotnik. Prethodno poznavanje teme i iskustvo nije uvjet za sudjelovanje.

Porotnici će biti honorirani za svoj rad u neto iznosu od 80,00 EUR. Za sudionike je osigurano osvježenje tijekom trajanja aktivnosti.

Rok za prijavu je ponedjeljak 25. rujan 2023. godine do 23:59 sati.

Što će građanska porota raditi?

Građanska porota ima za zadatak iznijeti preporuke donositeljima odluka o ulozi i doprinosu mladih u izradi i provedbi programa centra za mlade u Zadru.

Na prvom sastanku građanska porota će se upoznati sa deliberativnim procesom, metodom i temom o kojoj će raspravljati i donijeti preporuke za donositelje odluka.

Na drugom i trećem sastanku će po dva stručnjaka predstaviti tezu u trajanju do 15 minuta građanskoj poroti. Stručnjaci će predstaviti teze i informirati porotnike iz područja rada s mladima, modelima upravljanja prostorima za mlade i procesima koji su prethodili otvaranju Centra za mlade u Zadru. Potom će stručnjaci napustiti “sudnicu”, a građanska porota će raspravljati o navedenim temama kroz moderiranu raspravu i donositi odluke/preporuke.

Na četvrtom sastanku porotnici će donijeti završnu odluku i preporuke s mjerama koje će predstaviti predstavnik građanske porote javnosti na konferenciji za medije.

Kada?

• 27.09.2023. 18:00 sati.
  • 14.10.2023. Popodnevni termin će biti potvrđen naknadno.
  • 16.10.2023. Popodnevni termin će biti potvrđen naknadno.
  • 24.10.2023. Jutarnji termin će biti potvrđen naknadno.

Gdje?

Udruga Prizma
Nikole Matafara 2
Zadar

Trajanje?

• 27.09.2023. 60 minuta
  • 14.10.2023. 120 minuta
  • 16.10.2023. 120 minuta
  • 24.10.2023. 90 minuta

Obveze porotnika

Aktivno sudjelovanje na sve četiri aktivnosti.
Pročitati informativne materijale koji će biti podijeljeni između aktivnosti.
Argumentirano iznositi stavove i mišljenja prilikom rasprave.
Prethodno poznavanje teme i iskustvo nije uvjet za sudjelovanje.

Aktivnost građanska porota je organizirana u okviru projekta Citizen Z: Strengthening the participation of young citizens in democratic and civic life koji je sufinanciran sredstvima Europske unije iz CERV programa.